Mõistatus.ee

Mõistatus.ee on kavalate mõistatuste veebileht, mis pakub nuputamist kõigile huvilistele. Selleks et pakkuda lahendajale ehtsat avastamisrõõmu, ei avalda me ülesannete vastuseid. Selle asemel kontrollib igat lahendust teine kasutaja (moderaator) ning ütleb, kas see on õige või vale. Modeeraatoriks võib saada iga kasutaja, kes on näidanud üles piisavalt aktiivsust ja tervet mõistust.

Meie eesmärk on koguda kõige põnevamaid küsimusi, mis lubavad mõnusat nuputamist ka kõige nõudlikumale pähklipurejale. Kas sa tead mis tegelikult kaalub rohkem - kilogramm rauda või kilogramm vatti? Oled oma vastuses kindel? Proovi ennast!

Meie veebisait on veel väga noor (ta sai tehtud 48 tunniga Garage48 ürituse käigus) ning alles algab oma pika ja eduka elu laias Internetimaailmas. Loodame et sa hakkad meie regulaarseks külaliseks.

Kust alustada?

Alustamiseks pead ainult sisse logima, ning kohe saad mõistatustele lahendusi esitada. Esitatud lahendust vaatab niipea kui võimalik moderaator, ning õige lahenduse puhul kinnitab seda. Lahendatud ülesannete eest saab koguda punkte (mida raskem ülesanne, seda suurem on selle kaal, ehk punktide arv mis selle eest saab).

Mis on "õige lahendus"?

Igal ülesandel on tavaliselt olemas üks "eelistatud lahendus", mis arvatakse "õigeks". Muidugi, mõnikord võib ülesandel olla mitu võimalikku lahendust. Sõltuvalt ülesandest, võib moderaator arvestada suvalise neist, või hoopis nõuda et sa tuleks ühe konkreetse vastuse varianti peale — tihtipeale on ju mõistatuse iva just selle ühe lahenduse tuletamises.

Igal juhul pead sa oma vastust õigustama - enamasti on selgitus olulisem kui vastus ise.

Kes on moderaatorid?

Senikuni meie projekt on alles algstaadiumis ning kasutajaid on vähe, tegelevad modereerimisega ainult veebisaiti loojad. Kui kasutajate ning ülesannete hulk kasvab, võivad aktiivsemad kasutajad olemasolevate moderaatoritega kokkuleppel ise moderaatoriks hakata.

Kuidas ma saan projekti aidata?

Me väga loodame, et Eestis leidub piisavalt palju entusiastlikke mõistatuste lahendamise huvilisi, kes sooviksid toetada meie algatust. See ei ole üldse raske:

Kuidas ma enda kommentaaride juurde avatar-pildi saan?

Avatar-piltide toetamiseks kasutame me Gravatar teenust, mis lubab sul ühes kohas seostada sinu e-maili su avatar-pildiga. Kui tahad enda kommentaaride juurde oma pildi, tekita endale Gravatar kasutajakonto sellesama e-maili jaoks, mida sa meie süsteemis enda profiilis seadistad. Kuigi see kõlab keeruliselt, tegelikult on see täitsa mugav — kord loodud, sinu Gravatar-pilt kehtib automaatselt enamustes blogides üle terve interneti.

Mul on küsimus...

Midagi ei tööta nii nagu peab? Tahad teha midagi, mida praegune süsteem (veel?) ei luba? Ei saa sellest OpenID asjast aru ning on raske sisse logida? Lihtsalt tahad midagi head meile öelda? Kasuta all oleva kasti!

Tagasiside